Dětský den na „Živé zahradě“

Dne 24. 5. proběhl přírodovědný dětský den ve spolupráci s Českým svazem ochránců Přírody Pardubice, Zeleným domem Chrudim a Oddělením ochrany přírody Krajského úřadu. Děti měly možnost poznat život chráněného brouka naší zahrady – nosorožíka kapucínka. Dále se seznámily s běžnými i chráněnými druhy živočichů, poznávaly dřeviny zahrad i lesů. Velmi poutavě vyprávěl RNDr. Bohuslav Mocek z Muzea východních Čech v Hradci Králové o životě hmyzu. Své povídání okořenil o zajímavé sbírky členovců, včetně živých exemplářů. Foto na flickr.com.

2018-05-25

Eko Dětský den

Blíží se Den dětí a k tomu Evropský den parků. Ideální příležitost, aby to po roce opět na"Živé zahradě" ožilo. Dětský den pořádá ZŠ Svítkov a Český svaz ochránců přírody Pardubice. O program se dále postarají Odělení ochrany přírody Krajského úřadu Pardubického kraje, Zelený dům Chrudim a RNDr. Bohuslav Mocek (Muzeum východních Čech v HK). Už tento čtvrtek!!!!

2018-05-22

Krajem zapadlých vlastenců

Vlastivědné putování žáků 8. B krajem zapadlých vlastenců až k majáku a muzeu největšího z Čechů Járy Cimrmana pod vedením horského vůdce J. Koska. Trasa: Vysoké nad Jizerou - Sklenařice - Štěpánka - Příchovice - Tanvald; cca 15 km. Foto na flickr.com

2018-05-17

Josefovské louky

10. 5. 2018 přoběhla přírodovědná exkurze do ptačího parku Českého svazu ornitologického (http://www.birdlife.cz) Josefovské louky.  Žáci 6. tříd měli možnost pozorovat chráněné a vzácné druhy vodního ptactva, ale jiných živočichů, jejichž výskyt je především spjatý s vodou. Josefovská louky jsou od letoška také domovem polodivokých exmoorských koní. Exkurze se také zaměřovala na vodu v krajině a její význam pro organismy včetně člověka samotného. Zde se nachází dosud neregulovaný tok řeky Metuje (tzv. Stará Metuje). Foto na flickr.com.

2018-05-16

Školička NANEČISTO - přihlášení

Vážení rodiče,

naše škola pořádá pro budoucí prvňáčky "Školičku nanečisto" viz. příloha.

Děti se seznámí s prostředím školy. Formou hry si osvojí vnímání, komunikaci, prostorovou orientaci a jemnou motoriku.

Termín konání: 16.5.2018 a 30.5.2018

Čas konání: 14:45 - 16:00 hodin.

S sebou: penál s tužkou a pastelkami, přezůvky, svačinu a pití

Zájemci se mohou hlásit v kanceláři školy (i sms) na telefonním čísle: 603 831 778 (prosím uveďte jméno, příjmení a termín Vašeho zájmu) nebo na e-mailu: skola@zssvitkov.cz (do předmětu uveďte: školička nanečisto)

Zúčastnit se můžete jednoho, ale i obou termínů za jednorázový poplatek 100,- Kč. (polatek se počítá jen jednou na materiál a odměny pro děti)

Děti si vyzvednou učitelky u hlavního vchodu. Zde si je i poté  v uvedený čas vyzvednete. Za děti zodpovídají pedagogičtí pracovníci školy.

2018-05-14